TwojaIZOLACJA Icynene jest stworzona do wykonywania izolacji termicznej  elewacji budynków w systemie ścian wielowarstwowych. Jest wiele możliwości zastosowania pianki poliuretanowej w tego typu przegrodach. Prostymi przykładami na to są nowo budowane galerie czy hotele, gdzie zwykle częścią zewnętrzną ściany są płyty ceramiczne lub wysokiej jakości drewno, które zamontowane jest na konstrukcji stalowej lub drewnianej. Dotychczas izolacje cieplne i izolacje akustyczne w tych miejscach wykonywano wełną lub styropianem. Zwykle są to kawałki materiałów izolacyjnych, które docinane są „ na miarę” i  wkładane w wolne przestrzenie mające w zamyśle tworzyć jednolitą przestrzeń izolacyjną. Inwestor ma wrażenie, że w ten sposób wykonana izolacja spełni jego wymagania dotyczące jakości izolacji termicznej przegrody. TwojaIZOLACJA Icynene nie tylko zmienia sposób myślenia o izolacji termicznej i izolacji akutycznej, ale równocześnie pozwala na wykonanie skutecznej oraz szczelnej izolacji. Bo przecież o to chodzi.

TwojaIZOLACJA Icynene z powodzeniem wykorzystywana jest w bardziej tradycyjnych przegrodach budowlanych. Są to domy jednorodzinne lub wielorodzinne, gdzie projektant uwzględnił nowoczesne rozwiązania wizualne elewacji budynku, wykorzystując również w tym celu ściany zewnętrzne wielowarstwowe. Piankę PUR możemy natrysnąć  bezpośrednio na beton lub cegłę. Wykonujemy konstrukcję pod ściankę elewacyjną. Powierzchnię pod izolację zabezpieczamy środkiem gruntującym. Wykonujemy izolację TwojaIZOLACJĄ Icynene wypełniając konstrukcję. Pianka szczelnie wypełnia powierzchnie izolowane, stanowiąc jedną całość połączoną z elementami konstrukcyjnymi. Następnie piankę wyrównujemy do wysokości profila lub deski konstrukcyjnej aby zamontować folię paroprzepuszczalną zabezpieczającą nieporzadane przedostanie się wody w postaci deszczu lub śniegu do materiału izolacyjnego. Ostatnim etapem jest zamontowanie płyt elewacyjnych uwzględnionych w projekcie.

W sytuacji, kiedy na ścianę zewnętrzną zamontujemy płyty OSB lub płyty farmacel  nie ma konieczności montowania folii paroprzepuszczalnej. Zwykle w takim rozwiązaniu na zewnętrzne płyty nakładana jest siatka podtynkowa, która jest elementem składowym nakładanego tynku cienkowarstwowego – ozdobnego, który równocześnie zabezpiecza ścianę od ewentualnego przecieku wody do środka przegrody. Cechą między innymi, która wyróżnia TwojąIZOLACJĘ od izolacji wełną lub styropianem jest ta, że jeśli nawet dojdzie do zamoknięcia pianki w naturalny sposób woda z izolacji wyparuje nie wpływając na jakość izolacji ( jej ułożenie czy strukturę) oraz jest materiałem paroprzepuszczalnym dzięki czemu unikniemy zbierania się pary wodnej w przegrodzie i rozwijaniu się grzybów i pleśni w murze. Istotą izolacji pianką TwojaIZOLACJA Icynene jest to, że pianka nie utlenia się z biegiem lat, co zdecydowanie odróżnia ją od styropianu. Podsumowując, najbardziej skutecznym, stabilnym i trwałym materiałem termoizolacyjnym na rynku polskim i nie tylko jest pianka TwojaIZOLACJA Icynene, dzięki której oszczędzamy swoje pieniądze i  czas oraz zyskujemy komfort, który trudno nie docenić.