PORADY TECHNICZNE Business Solutions Logo TWOJA IZOLACJA PORADY TECHNICZNE TWOJA IZOLACJA
Twoja Izolacja PORADY TECHNICZNE2020-07-05T13:17:40+02:00

Witamy Państwa w Poradach technicznych. Pragniemy przedstawić w przystępny sposób obszary działania,  miejsca aplikacji oraz podłoża  na które możemy nanosić piankę izolacyjną. Liczymy na to, że z biegiem czasu z Państwa strony będziemy otrzymywać pytania dotyczące izolacji cieplnej, na które z przyjemnością odpowiemy. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę, dzięki której jednoznacznie możemy potwierdzić wysoką jakość naszej izolacji.

 

Termomodernizacja2014-11-17T09:53:30+01:00

Szybka i komfortowa wymiana starej, nieskutecznej izolacji termicznej z zewnątrz bez ingerencji w część mieszkalną obiektu oraz termomodernizacja budynków, w których nie zastosowano izolacji.

Ocieplanie od zewnątrz ścian wielowarstwowych2020-07-05T13:17:40+02:00

TwojaIZOLACJA Icynene jest stworzona do wykonywania izolacji termicznej  elewacji budynków w systemie ścian wielowarstwowych. Jest wiele możliwości zastosowania pianki poliuretanowej w tego typu przegrodach. Prostymi przykładami na to są nowo budowane galerie czy hotele, gdzie zwykle częścią zewnętrzną ściany są płyty ceramiczne lub wysokiej jakości drewno, które zamontowane jest na konstrukcji stalowej lub drewnianej. Dotychczas izolacje cieplne i izolacje akustyczne w tych miejscach wykonywano wełną lub styropianem. Zwykle są to kawałki materiałów izolacyjnych, które docinane są „ na miarę” i  wkładane w wolne przestrzenie mające w zamyśle tworzyć jednolitą przestrzeń izolacyjną. Inwestor ma wrażenie, że w ten sposób wykonana izolacja spełni jego wymagania dotyczące jakości izolacji termicznej przegrody. TwojaIZOLACJA Icynene nie tylko zmienia sposób myślenia o izolacji termicznej i izolacji akutycznej, ale równocześnie pozwala na wykonanie skutecznej oraz szczelnej izolacji. Bo przecież o to chodzi.

TwojaIZOLACJA Icynene z powodzeniem wykorzystywana jest w bardziej tradycyjnych przegrodach budowlanych. Są to domy jednorodzinne lub wielorodzinne, gdzie projektant uwzględnił nowoczesne rozwiązania wizualne elewacji budynku, wykorzystując również w tym celu ściany zewnętrzne wielowarstwowe. Piankę PUR możemy natrysnąć  bezpośrednio na beton lub cegłę. Wykonujemy konstrukcję pod ściankę elewacyjną. Powierzchnię pod izolację zabezpieczamy środkiem gruntującym. Wykonujemy izolację TwojaIZOLACJĄ Icynene wypełniając konstrukcję. Pianka szczelnie wypełnia powierzchnie izolowane, stanowiąc jedną całość połączoną z elementami konstrukcyjnymi. Następnie piankę wyrównujemy do wysokości profila lub deski konstrukcyjnej aby zamontować folię paroprzepuszczalną zabezpieczającą nieporzadane przedostanie się wody w postaci deszczu lub śniegu do materiału izolacyjnego. Ostatnim etapem jest zamontowanie płyt elewacyjnych uwzględnionych w projekcie.

W sytuacji, kiedy na ścianę zewnętrzną zamontujemy płyty OSB lub płyty farmacel  nie ma konieczności montowania folii paroprzepuszczalnej. Zwykle w takim rozwiązaniu na zewnętrzne płyty nakładana jest siatka podtynkowa, która jest elementem składowym nakładanego tynku cienkowarstwowego – ozdobnego, który równocześnie zabezpiecza ścianę od ewentualnego przecieku wody do środka przegrody. Cechą między innymi, która wyróżnia TwojąIZOLACJĘ od izolacji wełną lub styropianem jest ta, że jeśli nawet dojdzie do zamoknięcia pianki w naturalny sposób woda z izolacji wyparuje nie wpływając na jakość izolacji ( jej ułożenie czy strukturę) oraz jest materiałem paroprzepuszczalnym dzięki czemu unikniemy zbierania się pary wodnej w przegrodzie i rozwijaniu się grzybów i pleśni w murze. Istotą izolacji pianką TwojaIZOLACJA Icynene jest to, że pianka nie utlenia się z biegiem lat, co zdecydowanie odróżnia ją od styropianu. Podsumowując, najbardziej skutecznym, stabilnym i trwałym materiałem termoizolacyjnym na rynku polskim i nie tylko jest pianka TwojaIZOLACJA Icynene, dzięki której oszczędzamy swoje pieniądze i  czas oraz zyskujemy komfort, który trudno nie docenić.

Ocieplanie pianką stropu od spodu lub od góry2014-11-17T09:50:22+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene jest pianką izolacyjną, której zastosowanie przewidziane jest również w takich miejscach jak stropy między kondygnacyjne. Stropy spełniają równocześnie dwie funkcje. Zamykają od góry jedną kondygnację i stanowią zarazem podłogę kondygnacji wyższej. Sposób użytkowania pomieszczeń decyduje o sposobie konstruowania zamykających je stropów. Zależnie od położenia podłogi czy stropu w budynku, stosuje się zróżnicowane grubości izolacji, które muszą spełniać różne wymagania dotyczące izolacyjności termicznej i izolacji akustycznej. Każdy z Nas oczekuje, że jego strop, który jest dobrze zaizolowany termicznie i akustycznie uchroni go od strat ciepła i równocześnie od nieprzyjemnych odgłosów użytkowników poddasza. TwojaIZOLACJA Icynene pozwala wykonać izolację termiczną i izolację akustyczną, która w swojej budowie spełnia równocześnie obydwa te warunki czyli doskonale izoluje termicznie jak akustycznie. Zastosowanie pianki otwartokomórkowej w skuteczny sposób wpływa na zminimalizowanie mostków termicznych jak i mostków akustycznych. Dla inwestora, który nie chce stosować zwykłych czy tradycyjnych rozwiązań izolacyjnych, często nie do końca spełniających jego oczekiwań, po analizie parametrów pianki izolacyjnej Icynene wybiera TwojąIZOLACJĘ. W tym wypadku natrysk pianki poliuretanowej TwojaIZOLACJA ICYNENE na strop od gór lub od dołu jest doskonałym rozwiązaniem technicznym.

Ocieplanie podłogi pianką poliuretanową2014-11-17T09:48:24+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene to pianka, która jest wykorzystywana do izolacji podłóg. Trwałe i dobre właściwości izolacyjne pianki są podstawowym zaletą także w przypadku podłóg nie tylko z punktu widzenia oszczędności energii, ale także utrzymania temperatury pomieszczenia. Należy pamiętać o tym, aby na etapie wykonywania hydroizolacji zostało ona wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną, co w późniejszym terminie będzie miało wpływ na prawidłowe funkcjonowanie izolacji termicznej oraz podłogi. Wykonanie izolacji termicznej z wykorzystaniem pianki wiąże się z zastosowaniem konstrukcji pomiędzy którą zostanie zainstalowana izolacja. Rozwiązanie tego typu również sprawdzają się w budynkach, gdzie planowana jest termomodernizacja, a środki na ten cel są ograniczone. Dostępna obecnie technologia wraz z pianką TwojaIZOLACJA powoduje, że wielu inwestorów bardzo poważnie rozważa zastosowanie tego rozwiązania, a wielu z nich już z niego skorzystało.

Natrysk pianki na płytę OSB lub deski2014-11-17T09:47:27+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene pozwala wykonać izolację ścian domów o konstrukcji drewnianej i domów z bali. W przypadku ścian zewnętrznych w konstrukcjach domów szkieletowych, gdzie wykonujemy izolację ścian od wewnątrz pianka TwojaIZOLACJA Icynene doskonale się sprawdza. Biorąc pod uwagę, że producent pianki pochodzi z Kanady, ojczyzny domów szkieletowych o konstrukcji drewnianej izolacja ta została zweryfikowana przez ponad 300000 zadowolonych klientów. Jakość i trwałość tej izolacji została poddana próbie czasu oraz surowym warunkom klimatycznym. Piankę natryskujemy wypełniając konstrukcję ściany, następnie jeśli jest taka potrzeba ścinamy piankę specjalnym urządzeniem do cięcia pianki. W ten sposób wykonana izolacja gwarantuje obniżenie kosztów utrzymania budynku, wpływa korzystnie na drewno i płytę OSB eliminując wytworzenie się w przegrodzie grzybów i pleśni. TwojaIZOLACJA jest materiałem paroprzepuszczalnym określonym potocznie „ oddychającym” dzięki czemu wędrująca wilgoć z konstrukcji drewnianej nie magazynuje się w materiale izolacyjnym. Należy pamiętać również o tym, że drewno i deski pracują przez cały rok pobierając z otoczenia wilgoć jak również wydalając nadwyżkę wilgoci  z własnej struktury. Bilans wilgotnościowy w przypadku takiej przegrody jest szczególnie ważny ponieważ wilgoć w materiałach konstrukcyjnych na przestrzeni stosunkowo niedługiego czasu wpływa degradacyjnie na jej trwałość.

Natrysk pianki izolacyjnej na blachę2014-11-17T09:46:28+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene to materiał izolacyjny, dzięki któremu możemy wykonać izolację termiczną i akustyczną ścian zewnętrznych wykonując natrysk pianki od wewnątrz na blachę. Pianka mimo tego, że natryskiwana jest na powierzchnie pionowe bardzo dobrze się do nich przykleja tworząc jednolitą warstwę izolacyjną pozbawioną łączeń. Dzięki temu uzyskujemy TwojąIZOLACJĘ, która odporna jest na wilgoć i zmienne warunki pogodowe. Szybkość instalacji tego typu izolacji pozwala wykonać nawet 500 m2 zaizolowanej powierzchni w ciągu jednego dnia.

Natrysk pianki na beton lub cegłę2020-07-05T13:17:40+02:00

TwojaIZOLACJA Icynene to materiał, który zgodnie z jego przeznaczeniem możemy zastosować jako materiał izolacyjny do wykonania termoizolacji ścian jak i termoizolacji murów z cegły. Częstym problemem dla właścicieli mieszkań w kamienicach, obiektów zabytkowych i sakralnych jest wykonanie izolacji termicznej budynku od zewnątrz. Wynika to często z warunków formalno-prawnych. Zastosowanie TwojejIZOLACJI Icynene daje możliwość wykonania izolacji obiektu od wewnątrz. Natrysk pianki poliuretanowej można wykonać na podłoże, które jest niezaprószone, stabilne i zabezpieczone środkiem gruntującym. Fakt, iż natrysk pianki wykonywany jest na ścianę pionową nie ma żadnego wpływu na jakość izolacji cieplnej i izolacji akustycznej. Pianka w zamyśle technologicznym została do takich celów przygotowana. Poprzez odpowiedni dobór grubości izolacji możemy wpływać na wartość izolacyjną przegrody, a co za tym idzie wyeliminować przemarzanie w przegrodzie. Pianka TwojaIZOLACJA Icynene coraz częściej jest wykorzystywana i brana pod uwagę przez inwestorów jako skuteczna i niezawodna metoda izolacji termicznej.

Natrysk izolacji na folię paroprzepuszczalną2020-07-05T13:17:40+02:00

TwojaIZOLACJA Icynene to materiał izolacyjny nakładany technologią natrysku pianki poliuretanowej. Doskonale połączone składniki pianki  pozwalają na wykonanie izolacji dachów płaskich, gdzie podłożem jest folia paroprzepuszczalna. Pianka doskonale przykleja się do folii wypełniając przestrzeń między krokwiową tworząc izolację cieplną, która nie wymaga dodatkowych elementów mocujących czy stabilizujących materiał.

Natrysk pianki poliuretanowej na deski lub płytę OSB2014-11-17T09:42:42+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene jest pianką poliuretanową, która została stworzona do wykonywania izolacji termicznej w bezpośrednim natrysku na podłoże drewniane typu deski lub płytę OSB. Jest materiałem izolacyjnym paroprzepuszczalnym określonym potocznie „oddychającym”. Pianka mimo tego, że natryskiwana jest na płaszczyzny poziome doskonale przykleja się do podłoża szczelnie wypełniając całe poddasze doskonale izolując nasz dom od strony stropu i poddasza. Istotną informacją jest to, żeby pamiętać o tym, że na podłoże typu deski lub płyta OSB należy natryskiwać piankę otwartokomórkową, paroprzepuszczalną. Dzięki temu zapewniamy sobie trwałość elementów drewnianych na których został naniesiona izolacja cieplna. Elastyczność pianki Icynene gwarantuje nam ciągłość izolacji nawet w przypadku występowania drgań i ruchów elementów konstrukcyjnych dachu. TwojaIZOLACJA zapewnia właściwe funkcjonowanie poddasza oraz  pozwala uniknąć długotrwałego zbierania wilgoci, co  uchroni nas od powstania grzybów i pleśni.

Natrysk pianki izolacyjnej na blachę2014-11-17T09:56:19+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene pozwala wykonać izolację termiczną dachów, które zostały pokryte blachą. W odróżnieniu od tradycyjnej izolacji wełną mineralną, która montowana jest za pomocą gwoździ czy sznurków, piankę poliuretanową natryskujemy precyzyjnie dozującą maszyną, bezpośrednio na blachę tworząc szczelną, pozbawioną łączeń izolację termiczną i izolacje akustyczną. Pianka bardzo dobrze izoluje akustycznie, co w przypadku pokryć dachowych z blachy ma ogromne znaczenie. Decydując się na izolacje pianką TwojaIZOLACJA Icynene należy pamiętać o tym aby podłoże na które wykonywany będzie natrysk było sprawdzone pod kątem trwałości podłoża, co zagwarantuje nam długoterminowe funkcjonowanie naszego dachu i izolacji. Raz wykonana izolacja a przede wszystkim jej jakość utrzymuje się na przestrzeni kilkudziesięciu lat prawie na niezmiennym poziomie.

Natrysk pianki poliuretanowej na beton2020-07-05T13:17:40+02:00

TwojaIZOLACJA Icynene bardzo dobrze sprawdza się jako izolacja termiczna w przypadku dachów płaskich o konstrukcji betonowej. Aby wykonać izolację na tego typu konstrukcji dachu, należy pamiętać aby podłoże było stabilne, niezaprószone, zabezpieczone środkiem gruntującym. Wykonanie izolacji w pomieszczeniu w którym jest możliwość swobodnego poruszania się na rusztowaniu jezdnym lub drabinie, można wykonać do 500 m2 izolacji w jeden dzień. Pianka poliuretanowa doskonale przykleja się do betonu tworząc izolację zintegrowaną z podłożem, co gwarantuje izolację o bardzo dobrej jakości i właściwościach cieplnych i akustycznych.

Natrysk piany izolacyjnej na płytę OSB2014-11-17T09:39:03+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene to pianka, która jest materiałem izolacyjnym wykorzystywanym do wykonywania izolacji termicznej poddasza gdzie dach w części wewnętrznej  pokryty jest płytą OSB. Podobnie jak w przypadku dachu odeskowanego nie musimy wykonywać przestrzeni dylatacyjnej pomiędzy materiałem izolacyjnym a płytą OSB, dzięki czemu unikamy przewiewów powietrza w przegrodzie, co bezpośrednio wpływa na podwyższenie jakości izolacji cieplnej. Pianka poliuretanowa jest materiałem paroprzepuszczalnym pozbawionym łączeń  co powoduje, że gospodarka wilgotnościowa  w przegrodzie jest zachowana. Należy pamiętać o tym, że pianka po natrysku przykleja się do płyt OSB szczelnie wypełniając całą konstrukcję poddasza.

Natrysk izolacji na folię paroprzepuszczalną2014-11-17T09:38:03+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene to pianka poliuretanowa, którą naturalnie możemy natryskiwać na folię paroprzepuszczalną. Zalecane jest aby była to folia typu membrana, wysoko paroprzepuszczalna. Folia jest wystarczającą barierą ograniczającą rozrost pianki izolacyjnej w niepożądanym kierunku. Pianka nie wypycha foli na zewnątrz i nie łączy się z zewnętrzna częścią dachu czyli dachówką lub blacho dachówką. Efekt ten uzyskujemy dzięki naturalnemu rozrostowi pianki w kierunkach wolnych przestrzeni. Kolejną zaletą pianki jest jej waga 8 kg /m3. W porównaniu do wełny izolacyjnej jest 5-krotnie lżejsza, zakładając, że wełna jest sucha. Co oznacza, że nie stanowi prawie żadnego obciążenia dla foli paroprzepuszczalnej. Folia paroprzepuszczalna doskonale nadaje się  na podłoże na które zostanie natryśnięta TwojaIZOLACJA Icynene.

Natrysk pianki poliuretanowej na deskowanie2014-11-17T09:36:58+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene jest pianką, która została stworzona do wykonywania izolacji termicznej w bezpośrednim natrysku pianki na podłoże drewniane typu deski. Jest materiałem paroprzepuszczalnym określonym potocznie „ oddychającym” dzięki czemu wędrująca wilgoć z konstrukcji drewnianej dachu czy desek połaciowych nie magazynuje się w materiale izolacyjnym.
Należy pamiętać również o tym, że drewno i deski pracują przez cały rok pobierając z otoczenia wilgoć jak również wydalając nadwyżkę wilgoci  z własnej struktury. Bilans wilgotnościowy w przypadku takiej przegrody izolacyjnej jest szczególnie ważny ponieważ wilgoć w materiałach konstrukcyjnych na przestrzeni stosunkowo nie długiego czasu wpływa degradacyjnie na jej trwałość. TwojaIZOLACJA Icynene zapewni właściwe funkcjonowanie poddasza, gdzie dach zamknięty jest deskami, a brak wilgoci uchroni nas od powstania grzybów i pleśni.

Natrysk izolacji na blachę i blachodachówkę2014-11-17T09:57:29+01:00

TwojaIZOLACJA Icynene nadaje się do wykonania izolacji termicznej poddaszy w których dach pokryty jest blachą trapezową czy blachodachówką. Wykonanie takiej izolacji możliwe jest w bezpośrednim natrysku pianki na blachę. W niektórych przypadkach szczególnie w nowo wybudowanych budynkach zaleca się zastosowanie izolacji termicznej pod blachę foli paroprzepuszczalnej. Uzależnione jest to od informacji technicznych wynikających z projektu. Zazwyczaj natrysk pianki poliuretanowej wykonywany jest bezpośrednio na blachę. Decydując się na izolacje pianką TwojaIZOLACJA Icynene należy pamiętać o tym aby podłoże na które wykonywany będzie natrysk było sprawdzone pod kątem trwałości podłoża, co zagwarantuje nam długoterminowe funkcjonowanie naszego dachu i izolacji. Raz wykonana izolacja a przede wszystkim jej jakość utrzymuje się na przestrzeni kilkudziesięciu lat prawie na niezmiennym poziomie.